Projekt ten realizuje nasza JEDYNKA dla kadry nauczycielskiej od listopada 2018 w ramach inicjatywy „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego" - Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020" (PO WER). W ramach projektu zaplanowano wyjazdy na szkolenia kulturowo-metodyczne na Maltę i Cypr, do Hiszpanii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz  na Islandię. 11 mobilności nauczycieli za nami.

Wzięli w nich udział nie tylko nauczyciele języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego, lecz także nauczyciel historii, nauczycielki matematyki i wychowania fizycznego.

Przypomnijmy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 99.098,67 PLN w ramach inicjatywy „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego" - Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020" (PO WER).

W ramach projektu przeprowadzono 10 lekcji koleżeńskich, podczas których nauczyciele zaprezentowali materiały otrzymane podczas kursów metodycznych, które odbyły się w instytucjach szkoleniowych  poza granicami kraju. Wśród rezultatów projektu znalazły się 2 publikacje – książki internetowe, zawierające opisy kursów, konspekty lekcji oraz artykuły napisane przez naszych nauczycieli i opublikowane w biuletynie metodycznym PODN.

Projekt dobiega końca 4 listopada 2020. Zwieńczeniem przedsięwzięcia będzie konferencja upowszechniająca rezultaty projektu dla nauczycieli 1LO, która odbędzie się 19.10.2020 oraz konferencja upowszechniająca rezultaty projektu dla nauczycieli powiatu wodzisławskiego i Subregionu Zachodniego oraz Śląska Cieszyńskiego, która odbędzie się 22.10.2020 br.  o godz. 15:00 w formie spotkania online. Konferencji towarzyszyć będzie szkolenie z zastosowania narzędzi TIK w pracy nauczyciela. Na szkolenie to można się zapisywać do dnia 21.10.2020 ( środa) do godz. 15:00 na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.