Drukuj
Odsłony: 2494
Jest nam miło poinformować o kolejnym sukcesie MAĆKA KOPCA z kL. IA. Tym razem Maciek ukończył kurs online na Uniwersytecie Harvarda i otrzymał certyfikat potwierdzający odniesiony sukces. Kurs CS50x (Computer Science 50) to kurs z zakresu informatyki, wprowadzający do sztuki programowania. Był prowadzony przez Davida J. Malana, informatyka i profesora Harvard School of Engineering and Applied Sciences.  

Tematy obejmowały abstrakcję, algorytmy, struktury danych, enkapsulację, zarządzanie zasobami, bezpieczeństwo oraz inżynierię oprogramowania i tworzenie stron internetowych. Zestawy problemów były inspirowane dziedzinami, takimi jak: biologia, kryptografia, finanse, kryminalistyka i gry.
A oto co sam Maciek pisze o kursie: "Kurs trwał 12 tygodni. W każdym tygodniu odbywało się 5h wykładów i około 5-8h zadań z programowania. Nauczyłem się programować w 5 językach programowania (C,Python, SQL i JavaScript oraz CSS i HTML. Za każde wykonane zadanie dostawałem punkty. Warunkiem uzyskania certyfikatu było zdobycie co najmniej 75% oraz wykonanie autorskiego Final Project.  W moim przypadku była to strona internetowa z wynajmowaniem samolotów. Kurs odbywał się podczas normalnych wykładów, w których równolegle uczestniczyli studenci Harvardu."

Gratulacje i wielkie brawa!!!