5 września br. rozpoczęliśmy współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Umowę o współpracy podpisała pani dyrektor Janina Rurek, a w imieniu uczelni dr Piotr Halemba prof. AWF, kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką.

Współpraca będzie miała charakter interdyscyplinarny i obejmować będzie m.in. wspieranie naszego liceum w działaniach dydaktyczno-wychowawczych promujących   zdrowy styl życia oraz szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Ponadto celem porozumienia jest stworzenie naszym uczniom warunków do rozwijania indywidualnych zainteresowań i umiejętności  w zakresie zdrowia i sprawności fizycznej, Zainteresowani uczniowie będą  mieli możliwość uczestnictwa zarówno w zajęciach specjalistycznych na terenie akademii, jak również w organizacji wspólnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych.