Kinga Szyrocka z klasy 3E oraz Natalia Dubiel z klasy 1E wzięły udział w ogólnoświatowym konkursie artystycznym na plakat, "Color The World With Character Traits: Love," zorganizowanym przez Texas Character Education Week Poster Drive  w Stanach Zjednoczonych, w ramach inicjatywy The Character Week. Zadaniem dziewczyn było również napisanie krótkiej pracy, wyjaśniającej symbolikę plakatu.

Organizatorzy konkursu otrzymali prace od ponad 4,5 tysiąca młodych ludzi z 42 krajów całego świata. Zarówno Natalia jak i Kinga otrzymały certyfikaty gratulacyjne, wyrażające uznanie oraz certyfikaty z podziękowaniem za przesłanie wybitnej pracy:

1. Congratulations Certificate - The Museum of Fine Arts, Houston.
  2. Certificate of Recognition - the University of Houston.
  3. Certificate of Appreciation - Rice University School Mathematics Project.

Prace Kingi i Natalii znalazły się również na liście 7 najlepszych plakatów nadesłanych przez wszystkich uczestników konkursu dlatego dziewczyny otrzymały zaszczytny tytuł STAR STUDENT oraz kolejne stosowne certyfikaty potwierdzający  odniesiony sukces. Wszystkie prace będą promowane w mediach społecznościowych @TheCharacterDay.
Uroczyste ogłoszenie nazwisk twórców najlepszych plakatów odbyło się w czwartek, 4 maja 2023, na platformie ZOOM. Obydwie dziewczyny otrzymały zaproszenie na to wydarzenie. Gratulacje!