W dniach od 22 do 26 maja 2023 uczniowie pracujący  w projekcie Erasmus+ Fit4Thought wraz z koordynatorkami projektu p. Dominiką Sidor i p. Hanną Knopek wzięli udział w ostatnim  już wyjeździe projektowym do Włoch.

Spotkanie zorganizowane przez szkołę ITCT Fossati Da Passano z La Spezii, w którym wzięli udział przedstawiciele szkół z Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Turcji, Polski i Włoch poświęcone było w dużej cześci włączeniu i wsparciu osób niepełnosprawnych oraz pracy z uczniami ze specyficznymi trudnościami w nauce - dysleksją, dyskalkulią i dysgrafią. W trakcie mobilności odbyła się konferencja dla nauczycieli i uczniów, podczas której omówione zostały metody pracy z uczniami z dysfunkacjami obowiązujące we włoskiej szkole. Zaprezentowano również  stowarzyszenia i instytucje pomocowe działające w La Spezii na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo "Un sentiero per TUTTI", jak i osób ze spektrum autyzmu AUTAUT oraz LUNA BLU.

Zaprezentowana została również publikacja projektowa zawierająca sześć artykułów opisujących pracę z uczniem z dysleksją we wszystkich krajach partnerskich projektu.

Spotkanie we Włoszech było doskonałą okazją do szlifowania umiejętnosci językowych z rówieśnikami oraz pozniania kultury i tradycji Włoch oraz krajów partnerskich.

Uczniowie w drodze do Ligurri mieli możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków Rzymu i Watykanu. Podczas tygodnia projektowego mieli okazję zwiedzić Genuę, malownicze miasteczka Cinque Terre, a także leżące w Zatoce Poetów Portovenere. W drodze powrotnej do Polski natomiast udali się w Pizie na Plac Cudów, by podziwiać Krzywą Wieżę.