Już poraz drugi w tym roku kalendarzowym odwiedzili nas studenci Politechniki Śląskiej w Gliwicach prezentując uczniom klas II z rozszerzoną biologią tajniki biotechnologii.

W dniu 8 listopada na lekcjach biologii w klasie II d i II f grupa studentów - członków Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów zachęcała naszych licealistów do rozwijania zainteresowań naukowych. Podczas zajęć oprócz uczestnictwa w ciekawych doświadczeniach np. z zakresu kuchni molekularnej, uczniom zaprezentowano  prezentację na temat Politechniki Śląskiej i kierunku biotechnologia.

Zachęcano także uczniów do  podjęcia wyzwania w3 edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP realizowanego przez Fundację Grupy Adamed organizowanego dla młodzieży w wieku od 15 do 19 lat. Uczniowie rejestrujący się do tego programu mają możliwość wygrania wakacyjnego kursu naukowego.

Każdy z was może podjąć wyzwanie, udowodnić innym, że ma talent do nauk ścisłych i wygrać wyjazd na wakacyjny kurs naukowy. Wystarczy zarejestrować się do rekrutacji w programie. Szczegóły znajdziecie na stronie: