Podobne pytanie zadawało sobie dziewięć 3-osobowych drużyn z klas I, II oraz III,

które 7 grudnia 2017 roku przystąpiły do etapu szkolnego IV edycji ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego .

W tym roku tematem przewodnim wędrówki były właśnie Niemcy. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, ale zasady konkursu bezlitosne: drużyna, która zdobyła największą ilość punków, reprezentuje szkołę na forum regionalnym w Katowicach.

Pierwsze miejsce na etapie szkolnym zajęła ekipa z klasy IIa,  w składzie Bartosz Cholewa, Kacper Bilczewski oraz Łukasz Rączka. To właśnie oni będą reprezentowali naszą Jedynkę w kwietniu 2018 roku na forum regionalnym. Warto przypomnieć, że ten sam zespół reprezentował naszą szkołę w ubiegłorocznej edycji konkursu, w którym tematem przewodnim była Szwajcaria.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz zaangażowanie włożone w przygotowanie się do konkursu.

Gratuluję zwycięskiej drużynie i życzę energii w przygotowaniach do etapu regionalnego!

Hanna Knopek