5 stycznia br. odbyło się uroczyste otwarcie naszej szkolnej auli po jej gruntownym remoncie.

W tym ważnym dla społeczności naszego liceum wydarzeniu, wzięli udział  Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, Wicestarosta Danuta Maćkowska, Członkini Zarządu Powiatu Wodzisławskiego Janina Chlebik-Turek, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Wala oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Zollner-Solowska. Mieliśmy również zaszczyt gościć parlamentarzystów, projektantów i wykonawców projektu modernizacji auli, dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu wodzisławskiego oraz przedstawicieli rodziców uczniów naszego liceum.

Uroczystość otwarcia uświetnił Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno-muzycznego "Only One".  Młodzi artyści "Jedynki", dzięki profesjonalnym  warunkom technicznym, jakimi obecnie dysponuje nasza zmodernizowana aula, scena oraz reżyserka, mogli zaprezentować w pełnej krasie swoje umiejętności i talenty wokalne oraz muzyczne. Fragmenty koncertu zostały nagrane na pamiątkowej płycie, która wraz z relacją filmową z uroczystości zostanie wkrótce zamieszczona na szkolnej stronie Fb.

Pragniemy serdecznie podziękować Staroście Wodzisławskiemu p. Ireneuszowi Serwotce, Zarządowi i Radzie Powiatu za sfinansowanie tego wielkiego, ale jakże ważnego w obszarze edukacji, przedsięwzięcia, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty artystyczne.