15 marca odwiedził mury Jedynki gość szczególny – Józef Musioł. To doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, dziennikarz, literat i… tu można by długo wymieniać stanowiska i funkcje, ale dla nas przede wszystkim to absolwent naszego liceum, który w 1951 roku zdał pierwszą w tej szkole maturę.

W zmodernizowanej niedawno auli szkolnej uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację przybliżającą działalność naszego gościa, ale przede wszystkim wysłuchać jego wspomnień, opowieści, anegdot, refleksji dotyczących zarówno czasów licealnych, jak i działalności prawniczej czy literackiej. Pan Musioł przedstawił też problematykę swojej najnowszej książki „Wplątany w historię”, a niektórzy z uczniów otrzymali jej egzemplarze z dedykacjami autora.

Zarówno wyjątkowy talent gawędziarski Pana Musioła, jak i magia siedemdziesięcioletnich murów Jedynki oraz przemili uczniowie - oto powody, dla których trudno się było rozstać.

Dziękujemy, Panie Józefie, za niezapomniane chwile i mamy nadzieję, że już wkrótce się zobaczymy na jubileuszu naszej siedemdziesięciolatki!