27 kwietnia 2018 r. , w auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów naszego liceum. W tym roku szkolnym mury „Jedynki" opuściło 179 uczniów z sześciu oddziałów klasowych.

Podczas gali absolwenci, którzy odnieśli szczególne sukcesy odebrali zasłużone laury.

Pamiątkowe statuetki oraz nagrody książkowe otrzymali laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów przedmiotowych: Michał Lampert, Karol Musur  i Krzysztof Widenka. Oto tylko niektóre z ich osiągnięć:

Michał Lampert: finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie  ''Kangur'', podwójny laureat olimpiady ''O Diamentowy Indeks AGH z Matematyki i Fizyki, zdobywca I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Mat 2018, finalista Ogólnopolskiego Konkursu ''Afik Matematyczny'', dwukrotny laureat Konkursu ''O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej z matematyki'', laureat konkursu wiedzy technicznej zorganizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na Politechnice Wrocławskiej, stypendysta Stypendium "Śląskie Inwestujemy w Talenty".

Karol Musur to finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, laureat Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki, laureat konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" z matematyki, laureat ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny, laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Maks Matematyczny", stypendysta Stypendium "Śląskie Inwestujemy w Talenty".

Krzysztof Widenka: dwukrotny laureat Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Matematyki, dwukrotny Laureat Konkursu "O złoty indeks Politechniki Śląskiej", dwukrotny Laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Alfik Matematyczny", finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Informatyki, wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur ", laureat Ogólnopolskiego Konkursu "Maks Matematyczny",  stypendysta Prezesa Rady Ministrów, dwukrotny stypendysta Stypendium "Śląskie Inwestujemy w Talenty".

Honorowy tytuł "Primus inter Pares", jako absolwent z najwyższą średnią ocen - 5,52 uzyskała Laura Adamczyk.

Nagrodami książkowymi zostało także uhonorowanych 49 absolwentów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, 19 wybitnych sportowców, 23 wolontariuszy, 24 absolwentów szczególnie angażujących się w życie artystyczne szkoły oraz absolwenci, którzy aktywnie włączali się w działalność Telewizji Szkolnej ILO.

Okolicznościowe dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie w życie szkoły otrzymała także liczna grupa rodziców trzecioklasistów. Szczególnie uroczystym momentem było pożegnanie sztandaru szkoły przez absolwentów i jego przekazanie młodszym kolegom. Uroczystość ubarwiły dedykacje muzyczne i taneczne w wykonaniu absolwentów: Roksany Ostojskiej, Kingi Juraszek i Kamila Pytlika oraz uczniów kl. I i II: Julki Rączki,  Błażeja Jęczmionki, Kuby Folwarcznego i Dawida Piechaczka. Wzruszająco zabrzmiały podziękowania dla Grona Pedagogicznego oraz rodziców   od tegorocznych absolwentów,  w imieniu których przemawiał Robert Tkocz (treść przemówienia).

Dziękujemy Wam, Drodzy Maturzyści za trzy wspólne lata, trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia - nie tylko na egzaminach maturalnych!