Dzień Otwartych Drzwi Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

15 marca 2019 roku grupa naszych uczniów z klasy 2 g, 1 c, 2 a, 2 c i 1 d wraz z katechetami – ks. Dawidem Szpekiem, p. Piotrem Bartosikiem i p. Izabelą Skrobak – uczestniczyła w Dniu Otwartych Drzwi Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Pierwszym punktem wyprawy była Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach: serce naszej archidiecezji. Natomiast Dzień Otwartych Drzwi odbył się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zebranych przywitał dziekan Wydziału Teologicznego, ks. prof. UŚ dr hab. Antoni Bartoszek, a następnie Wielki Kanclerz Wydziału, ks. arcybiskup dr Wiktor Skworc. W dalszej kolejności wysłuchaliśmy wykładu pt. „Kościół – od kości do radości” ks. dr. Bartłomieja Kuźnika, prezentacji placówki i jej oferty dokonanej przez studenta nauk o rodzinie i studenta teologii pastoralnej, a także zobaczyliśmy poświęcony Kościołowi fragment filmu Roberta Barrona „Katolicyzm”. Ponadto wiele emocji przyniósł konkurs wiedzy o Kościele, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy spotkania.