Magdalena Bajer została Laureatką XLV Olimpiady Geograficznej.

W niedzielę 13 kwietnia w Kołobrzegu zakończyły się trzydniowe zmagania w finale 45. Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. W zawodach centralnych na szczeblu centralnym udział brała uczennica I LO w Wodzisławiu  Śląskim,  Magdalena Bajer, która zajmując 16 miejsce w kraju została jej laureatką.

Jak co roku zawody Olimpiady rozgrywane są na trzech etapach. I etap kwalifikujący do zawodów II stopnia obejmuje napisanie pracy terenowej. Do tej części zgłosiło się ponad 1000 uczniów z województwa. W kolejnych zawodach na szczeblu okręgu, które odbyły się w dn. 09-10.02.2019 na WNoZ w Sosnowcu brała udział już tylko 1/10 uczniów . W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali testy. Ze 112 uczniów do kolejnego dnia zawodów zakwalifikowano 31 uczniów. W drugim dniu uczestnicy rozwiązywali quiz fotograficzny oraz odpowiadali na wylosowany temat geograficzny w części ustnej. Po tym etapie do zawodów centralnych z naszego okręgu zostało zakwalifikowanych 17 uczniów, wśród których znalazła się Magda.

By lepiej przygotować finalistów do zawodów centralnych tydzień przed zawodami centralnym odbyły się warsztaty terenowe zorganizowane przez Okręg Śląski PTG. W warsztatach tych oprócz uczennicy wziął udział jej opiekun P. Marian Dziadek.

Zawody ostatniego III szczebla rozgrywane w Kołobrzegu miały podobny schemat jak II etap.  Uczestniczyło w nich 120 laureatów zawodów okręgowych z całej Polski. Z 17 uczestników z naszego województwa, do części ustnej zakwalifikowało się 3 uczniów, wśród  których była Magda Bajer.

Gratulujemy olbrzymiego sukcesu uczennicy i życzymy powodzenia na maturze.

Do zawodów przygotował Magdę P. Marian Dziadek.