W piątek 8 listopada o symbolicznej godz.11.11 w murach naszej szkoły zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wspólne odśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Narodowego przez całą społeczność szkolną, odbyło się w ramach udziału naszego Liceum w ogólnopolskiej akcji MEN "Szkoła do Hymnu".

Podczas szkolnych obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mieliśmy również okazję zobaczyć okolicznościową audycję telewizyjną poświęconą historii Polski od pierwszego rozbioru do współczesności, przygotowaną przez uczniów kl. IIIe i telewizję szkolną. Wysłuchaliśmy również prelekcji "Odzyskanie niepodległości w kontekście lokalnych wydarzeń historycznych" wygłoszonej przez p. Piotra Hojkę, pracownika Muzeum w Wodzisławiu Śl. i Prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej. Podniosłą atmosferę tego tak ważnego dla każdego Polaka święta, obrazowały również biało-czerwone piękne kokardy narodowe, własnoręcznie przez uczniów wykonane i z dumą noszone przez zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.

Nasi uczniowie wzięli również udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy oraz uczniowie reprezentujący szkołę uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich.