Beata Sowa (klasa 2 b) i Wiktoria Szymańska (klasa 1e4) w etapie diecezjalnym XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

4 grudnia 2019 roku w szkołach ponadpodstawowych archidiecezji katowickiej przebiegał etap szkolny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej „Dumni z Ewangelii i z Polski” Przemyśl 2020. Uczestniczyło w nim 445 uczniów z 47 szkół. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się 74 osoby – wśród nich Beata Sowa z klasy 2 b oraz Wiktoria Szymańska z klasy 1e4. To one spośród naszych uczniów w tym roku startujących w olimpiadzie najlepiej uplasowały się w zawodach I stopnia, które polegają na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu pisemnego, składającego się z pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz z pytań otwartych, określających stopień przyswojenia wiadomości uzyskanych na podstawie wskazanych przez organizatora lektur.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach II stopnia, które odbędą się 4 marca 2020 roku w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczennice przygotowują się do olimpiady pod kierunkiem p. Izabeli Skrobak.