2 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość wręczenia podziękowań wolontariuszom, którzy zakończyli pracę w 2019 r. oraz powierzeń do pracy wolontariackiej dla nowych wolontariuszy na rok 2020.

W tym dniu w naszej szkole pojawił się Starosta Powiatu Wodzisławskiego Leszek Bizoń, który wraz z Członkiem Zarządu Panią Krystyną Kuczerą wręczyli naszym wolontariuszom podziękowania, a także nowe powierzenia do pracy w rodzinach zastępczych. Miłe słowa do wolontariuszy skierowali Pan Starosta Leszek Bizoń i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim -  Pani Irena Obiegły.

Od marca kolejne 22 osoby wchodzące w XIII grupę wolontariuszy naszej szkoły będą przez cały rok udzielać pomocy szkolnej dzieciom w rodzinach zastępczych powiatu wodzisławskiego. Od 2007 roku młodzież I LO w Wodzisławiu Śląskim angażuje się w wolontariat w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Inicjatorkami tego przedsięwzięcia były Panie Irena Obiegły oraz Elżbieta Tkocz. Młodzież od października do stycznia przygotowuje się do podjęcia ważnego zobowiązania - systematycznej, cotygodniowej pracy w wolontariacie stałym. Wolontariat to podejmowanie bezpłatnej pracy, która jednak daje naszym uczniom wiele korzyści. Wolontariusze zauważają, że praca wolontariacka przynosi im wiele satysfakcji i radości z widoku uśmiechu na twarzach dzieci, uczy systematyczności, odpowiedzialności, pozwala docenić własne życie rodzinne, a nie rzadko wybrać  przyszłą drogę życiową i właściwą decyzję w doborze kierunków studiów.

Uroczystość uświetnił także szkolny zespół muzyczny przygotowując dla naszych wolontariuszy niespodziankę muzyczną. Wybrzmiały utwory Czesława Niemena ,,Dziwny jest ten świat" i Anny Jantar ,,To co mam".

Drodzy wolontariusze jesteśmy z Was dumni, życzymy Wam dużo zapału i wytrwałości, a także radości z tego co robicie dla innych.

Nowi wolontariusze to:

Botorek Martyna, Brzezinka Agata, Celary Klaudia, Damiec Marta, Gołdyń Wiktoria, Goraus Dagmara, Harańczyk Ewa, Komar Oliwia, Kuczera Karolina, Krzyżok Julia, Luber Patrycja, Musiolik Kornelia, Pilch Julia, Praszelik Maja, Przybylska Alicja, Skiba Emilia, Styrnol Zuzanna, Szczęsny Wiktoria, Szewczyk Kinga, Świtała Nikola, Zalewska Wiktoria, Zubczyńska Alicja

Pożegnaliśmy:

Dorotę Aneszko, Sylwię Bażan, Zuzannę Bornikowską, Maję Chwałkę, Aleksandrę Forajter,  Wiktorię Glücklich,  Marzenę Goik,  Karolinę Kąkol, Hannę Kołtuniak, Izabelę Kostkę, Kamilę Krakowczyk, Natalia Krzystałę, Julię Kuczaty, Jacka Lamżę, Karolinę Lupę, Michalinę Łakomską,  Emilię Mokry, Paulinę Nowak, Wiktorię Rduch, Anetę Ruśniok, Patrycję Spodniewską, Paulinę Stabla, Darię Stęchły, Paulinę Waszak, Zofię Wierzgoń,  Karonę Żyłę z klas II  i najdłużej pracującą Oliwię Parmę z klasy III