Beata Sowa z klasy 2 b zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

4 marca 2020 roku w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach miał miejsce etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020, przebiegającej pod hasłem „Dumni z Ewangelii i z Polski”. W rozgrywkach wzięły udział nasze uczennice: Beata Sowa z klasy 2 b oraz Wiktoria Szymańska z klasy 1e4. Znalazły się w gronie 71 uczniów z 40 szkół ponadpodstawowych z archidiecezji katowickiej walczących o awans do etapu centralnego. To już był ich ogromny sukces, skoro z etapu szkolnego zostały wyłonione spośród 445 uczestników olimpiady.

Pięknym rezultatem w Katowicach może się poszczycić Beata: znalazła się na podium, zajmując miejsce II. Tym samym będzie reprezentować – wraz z uczennicą z Jastrzębia-Zdroju (miejsce I) oraz z Rybnika (miejsce III) – archidiecezję katowicką w finale XXX Olimpiady Teologii Katolickiej „Dumni z Ewangelii i z Polski”, który odbędzie się w Przemyślu. Nagrody zwyciężczyniom wręczył biskup Grzegorz Olszowski. Jest się czym pochwalić: wszystkie zakwalifikowane do etapu centralnego uczennice mają otwartą drogę do studiów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale! Przygotowaniami do olimpiady kieruje p. Izabela Skrobak.

Napisali o nas: eKAI, Tygodnik "Gość Niedzielny", Radio eM.