Informujemy, że Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VII edycja”  2022/2023 realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Termin naboru został ustalony na okres: od 27 września 2022 r. do 31 października 2022 r.

W dniach 2 - 11.09.2022 r. grupa dziesięciu uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Dominiki Sidor oraz p. Hanny Knopek przebywała w ramach realizacji projektu POWER PMU ,,Zdrowi i aktywni w Europie" na francuskiej wyspie Reunion. Położona jest ona na Oceanie Indyjskim, około 700 km na wschód od Madagaskaru i 174 km na południowy zachód od Mauritiusu.

Dnia 20.09.2022 klasa 1B wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę. Opiekunami byli panowie Jerzy Herud i Jerzy Witkowski.

AWF logo
5 września br. rozpoczęliśmy współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Umowę o współpracy podpisała pani dyrektor Janina Rurek, a w imieniu uczelni dr Piotr Halemba prof. AWF, kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką.

narodowe czytanie - logo
Lekturą tegorocznej, jedenastej edycji Narodowego Czytania, zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP, są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza opublikowane w 1822 roku w Wilnie.

Poczet sztandarowy
1 września, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023. Po Mszy św. w kościele WNMP, w murach naszej szkoły odbyła się druga część inauguracji nowego roku szkolnego. W auli, 288 uczniów klas pierwszych, zgodnie z tradycją naszego liceum, złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych do grona społeczności "Jedynki".

Poczet sztandarowy
24 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. WNMP. Następnie, w auli szkolnej odbyła akademia, podczas której 96 uczniów (29 z klas pierwszych, 30 z klas drugich i 37 z klas trzecich), zostało uhonorowanych nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców za otrzymanie promocji z wyróżnieniem.

Klaudia Tomala
Jest nam miło podzielić się informacją, że Jury Międzynarodowego Festiwalu Piosenki   "World Song" 2022 doceniło talent wokalny KLAUDII TOMALI z kl. IIID4, przyznając jej II miejsce za wykonanie utworu ,,Miałam jej twarz" z musicalu Waitress.

Po trzyletniej przerwie wywołanej pandemią, młodzież naszej szkoły w dniach 11-19.06.2022 wyjechała na dziesiąty obóz geograficzno - jezykowy.

logo konkursu Fox
Za nami kolejna edycja Konkursu Języka Angielskiego Fox. W tym roku najwyższe  wyniki osiągnęli:  ARTUR KOŹLIK z klasy IG, który otrzymał nagrodę drugiego stopnia i zajął 1 miejsce w powiecie oraz 15 miejsce w regionie śląskim w kategorii Lions (I i II klasy).

mapka wyspy Reunion
Rozpoczęliśmy 1.05.2022 realizację kolejnego projektu w ramach Ponadnarodowej Mobilności Uczniów POWER.

W dniu 3 czerwca 2022 r w naszej szkole odbył się VII Powiatowy Konkurs ,,Między Chemią a Biologią" dla szkół podstawowych

Uczniowie klas trzecich pracujący w projekcie Erasmus+ Fit4Thought w dniach 22 - 28 maja 2022 r. brali udział w wyjeździe projektowym do Turcji. Naszym gospodarzem była szkoła Hasköy Ortaokulu w dzielnicy Beyoğlu w Istambule.

Kamil Przybyła
Jest nam bardzo miło poinformować o ogromnych sukcesach odniesionych przez KAMILA PRZYBYŁĘ z kl. IIIA4, który w maju br. zdobył tytuł MISTRZA ŚLĄSKA w biegu na 800 w kategorii U18 i tytuł WICEMISTRZA ŚLĄSKA w biegu na 400m. Największym jednak sukcesem Kamila osiągniętym w tegorocznym sezonie halowym jest BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI w kategorii U18 w biegu na 600 metrów.