Szkolne Obchody Miedzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych
W dniu 28 października 2019 r., miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych połączone z rocznicą urodzin Zbigniewa Herberta.
W ramach obchodów odbył się maraton czytania wierszy i fragmentów esejów Zbigniewa Herberta, w wykonaniu Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli klasy 2A. Wydarzeniami towarzyszącymi naszej akcji była wystawa poświęcona życiu i twórczości poety, dramatopisarza, eseisty. Cały maraton czytania, został nagrany przez naszą szkolną telewizję. Dodatkową niespodzianką dla wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę, były pamiątkowe zakładki oraz słodki poczęstunek - babeczki, które cieszyły się ogromną popularnością.