Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów.
Dwóch naszych uczniów zostało laureatami XVII Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w Krakowie.

W marcu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Dzień Przedsiębiorczości.

tenisiści
6 i 7 kwietnia br. w Warszawie na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, odbyły się zawody centralne 65. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, czyli olimpiady przedmiotowej z Wiedzy o Społeczeństwie, do których awansował uczeń naszej szkoły LEON GĘBA z kl. IIE. Z przyjemnością informujemy, że LEON UZYSKAŁ TYTUŁ FINALISTY ZAWODÓW III STOPNIA.

INFORMATOR
Szczegółowe opisy klas znajdziecie TUTAJ
Wszystkie ważne informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie TUTAJ Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do obserwowania naszego profilu na Instagramie, Facebooku i TikToku,  gdzie zamieszczane są bieżące wydarzenia z życia naszej szkoły.

logo srebrna tarcza
Po raz kolejny nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces, uzyskując tytuł „Srebrnej Szkoły” w XXVI Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2024 organizowanym przez miesięcznik „Perspektywy”. W gronie najlepszych liceów w Polsce, "Jedynka" znajduje się nieprzerwanie od 2013 roku.

Maciej Kopiec z klasy 3A został laureatem rocznego programu mentoringowego zorganizowanego przez Our Future Foundation. Do programu zakwalifikowano tylko 22 osoby z całej Polski, spośród ponad 500 osób, które złożyły aplikację. Gratulacje!

To zdanie z pewnością potwierdzają uczniowie klas 2c i 2i, którzy w dniach od 8-10 kwietnia 2024 mieli okazję lepiej poznać naszą stolicę.

Wielki sukces naszego ucznia.

aktualne logo funduszy europejskich
Ogłaszamy rekrutację do pracy w grupie projektowej Erasmus+ w  ramach Akredytacji Erasmusa na rok 2024/2025

25 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy "IT English" dla uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Kopiec z klasy 3A, który zajął 2 miejsce oraz Artur Koźlik z klasy 3G, który uplasował się na 5 miejscu. Gratulujemy!

Kwalifikacje do etapu diecezjalnego.

W sobotę 23 marca 2024 r. grupa uczniów reprezentująca Zespół Projektowy Erasmus+ wzięła udział w 8. Biegu Kopernika organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku.

22 marca odbyła się XVII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół średnich zorganizowanego przez Instytut Neofilologii Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.

zdjęcie uczestników konkursu
22 marca w naszym liceum odbyła się VI edycja Festiwalu Wiedzy „Nauka – sposób na sukces”. W tym dniu, w murach Jedynki zapanowała prawdziwie akademicka atmosfera. Zaszczycili nas bowiem swoją obecnością pracownicy naukowi, doktoranci i studenci 9 ośrodków naukowych: Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetów: Jagiellońskiego, Ekonomicznego, Opolskiego, Śląskiego i  Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

zdjęcie uczestników konkursu
Miło nam poinformować, że w IX Ogólnopolskim Konkursie o indeks KUL „Biotechnologia – jutro przyszłości” finalistkami zostały dwie uczennice naszej szkoły z klasy IVD: KAROLINA BOBER i EMILIA SOLAREK. Tym samym uzyskały indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydział Medyczny.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

W dniu 15 marca 2024 r. odbył się II powiatowy konkurs „Rynek pracy bez tajemnic”. Najlepszym specjalistą rynku pracy okazał się KAMIL BUGLA z klasy IIIC, zdobywając I miejsce. Dziewczyny z klasy IIIB zajęły odpowiednio: MONIKA BARAN II miejsce oraz MAGDA BUGLA III miejsce. Ponadto ALEKSANDRA STACHURSKA z klasy IIIE zdobyła wyróżnienie.

7 marca 2024 odbyła się konferencja promująca projekt Erasmus+ Better@t School z udziałem całego Grona Pedagogicznego naszej Jedynki.

Podobne pytanie zadawało sobie aż piętnaście 3-osobowych drużyn z klas I, II, III oraz IV, które 15 marca 2024 roku przystąpiły do etapu szkolnego IX edycji ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego .

Zofia Brychcy z klasy 2D zakwalifikowała się do programu "A Million Lives in the Law" zorganizowanego przez The School of the New York Times. Gratulujemy!

15 marca 2024 roku gościła u nas siostra Avila Grycman ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która przez lata pracowała w Japonii.