Uczniowie naszej szkoły zajęli  wysokie IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w szachach drużynowych, które odbyły się w Częstochowie.

Uczniowie naszej szkoły zajęli  wysokie IV miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w szachach drużynowych, które odbyły się w Częstochowie.

Maturzyści Jedynki w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach.

tenisiści
28 listopada w auli naszej szkoły odbyła się XV Jubileuszowa edycja powiatowego konkursu piosenki obcojęzycznej "Cantemus".  Konkurs został zainicjowany prawie 16 lat temu przez nauczycieli języków obcych ówczesnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, a od roku ubiegłego odbywa się w murach naszej szkoły. Podczas Jubileuszowej Gali był czas na wspomnienia i podziękowania oraz koncert w wykonaniu laureatów i finalistów poprzednich edycji konkursu: Roksany Ostojskiej, Oliwii Hudek, Zuzanny Skrzyszowskiej oraz Jakuba Kwaśnicy. 

Projekt Erasmus+ Fit4Thought realizowany w naszej JEDYNCE od 2 listopada 2020 r. zakończył się z dniem 1 września 2023 r.

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu VIII Olimpiady statystycznej awansowali nasi uczniowie: Bartek Kwaśnica z klasy 4A i Filip Kruczyński z klasy 1G. Gratulacje i powodzenia w zawodach okręgowych.
Konger ŚUM logo
W dniach 9-10 listopada Maciej Kopiec, uczeń klasy IIIA uczestniczył w pierwszym etapie Econverse Cup we Wrocławiu. Razem z zespołem zaprezentował przed inwestorami z Wrocławia pomysł na startup, czyli biznesowy model przedsiębiorstwa.

Awans Bartosza Kocura i Patrycji Piechoczek do etapu diecezjalnego XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Zapraszamy do udziału w VI Powiatowym Konkursie Artystycznym „Mój lekturowy przebój”.

Rewelacyjnie spisała się w ćwierćfinale wojewódzkim nasza szachowa drużyna. W pięknym stylu pokonali wszystkie szkoły średnie z Wodzisławia i Jastrzębia i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Częstochowie.

Logo 11.11 Dzień Niepodległości
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości są tradycją wpisaną w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W tym roku, 10 listopada, w przeddzień tej doniosłej 105. rocznicy, o godzinie 11.11 wszystkie klasy w swoich salach lekcyjnych odśpiewały Hymn Narodowy, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.                                                 

Konger ŚUM logo
8 listopada 2023r. klasa III A uczestniczyła w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

logo projektowe
została zainaugurowana 21.10.2023 wycieczką rowerową zespołu projektowego Erasmus +. Opiekunami przedsięwzięcia byli Piotr Bartosik, Piotr Kamiński, Hanna Knopek i Dominika Sidor oraz przewodnik grupy pan Tomasz Dylich.  Oto relacje uczestników:

Konger ŚUM logo
30 listopada mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w murach naszego liceum Panią Profesor dr hab. n. med. EWĘ MRUKWĘ – KOMINEK, która należy do grona wybitnych absolwentów Jedynki.  

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta", pamiętając zarówno o zmarłych, którzy zapisali się w historii, jak i o naszych bliskich.

26 października 2023 r. klasa II e uczestniczyła w zajęciach w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego.

Konger ŚUM logo
Jest nam miło poinformować, że PAULINA CZAJKA z kl. IIIC, jako jedna z 50 licealistów województwa śląskiego, zakwalifikowała się do tegorocznej edycji Uniwersytetu Licealisty, działającego przy Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu. 

Konger ŚUM logo
Już po raz drugi uczennice klasy biologiczno-chemicznej naszej szkoły zainteresowane wyborem studiów medycznych, na zaproszenie władz SUM, wzięły udział w Międzynarodowym Kongresie Jakości Kształcenia, który odbył się 18 października w Centrum Symulacji Medycznej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. 

Poczet sztandarowy
W poniedziałek 16 października w auli szkolnej odbył się trzeci finał szkolnego konkursu dla klas I i II „ Droga do kariery” w ramach obchodów tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. 

Poczet sztandarowy
12 października br. w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia powiatowej oświaty połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. 

Back to top