Po dwóch tygodniach zmagań udało się wyłonić dziesięcioro uczniów, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu „Odkryj Europę – nasze wspólne dziedzictwo historyczne” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie zmagań  kandydaci musieli wykonać prezentacje multimedialną dotyczącą Polski i Madery oraz ich wspólnych wątków w historii. Ponadto, uczestnicy rekrutacji mieli okazję popisać się wiedzą na temat Józefa Piłsudskiego i jego czasów podczas konkursu przeprowadzonego w aplikacji Quizizz.

Przed wybrańcami praca nad wystawą dotyczącą Józefa Piłsudskiego, która będzie pokazana w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ponadto na uczestników przedsięwzięcia czekają lekcje historii, informatyki, języka angielskiego z native speakerem oraz lekcje języka portugalskiego.

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w przedsięwzięciu została wysłana wszystkim uczestnikom rekrutacji poprzez dziennik elektroniczny.

Gratulujemy sukcesu i życzymy owocnej pracy!