Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie była organizatorem Międzynarodowego Konkursu Kreatywnego "Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie" dla młodzieży szkół średnich z Islandii i Polski. W konkursie uczestniczyło około 100 uczniów.
Od 23 czerwca do 5 lipca Maciej Kopiec z klasy 4A przebywał na kampusie najlepszej uczelni na świecie, uczestnicząc w programie letnim Pre-College Summer Program. Maciek chciałby się podzielić z Wami swoimi wrażeniami z pobytu na Uniwersytecie Harvarda.
21 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele p.w. WNMP, następnie w auli szkolnej odbyła się akademia.
Mieliśmy okazję przekonać się o tym, my - uczniowie klas 3D i 3E, biorąc udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej, właśnie do Pragi w dniach od 10 do 12 czerwca 2024 roku.
Maciej Kopiec z klasy 3A uczestniczył w kolejnych warsztatach w ramach programu ZDOLNI, którego uczestnikiem jest już od 2 lat. Program organizuje Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Po raz trzynasty nomen omen młodzież naszej szkoły w dniach 24.05 -01.06 2024 uczestniczyła w obozie geograficzno – językowym na terenie Danii, Norwegii i Niemiec.
Tradycyjnie 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu organizowany przez nauczycielki wychowania fizycznego Agatę Ciszewską oraz Zuzannę Gąskę. Pomimo zawirowań pogodowych świetne humory dopisały uczestnikom. Doskonałą zabawę zwieńczył wspólny taniec zorganizowany przez SU.
5 czerwca grupa 3AB3 wzięła udział w warsztatach online zorganizowanych przez angielską organizację edukacyjną Immerse Education, z siedzibą w Londynie.
Katarzyna Polnik z klasy 4D uczestniczyła w ogólnopolskim konkursie literackim na esej: "Women in STEM" (Science, Technology, Engineering, Mathematics) i zwyciężyła w kategorii Michael Gilmor Women in STEM Leadership Award. Konkurs został zorganizowany przez polsko- amerykańskich stypendystów programu Fulbrighta. Gratulacje Kasia!
24 maja 2024 r., tradycyjnie już, odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Patrona Szkoły. Tegoroczna edycja miała szczególny wymiar, gdyż wydarzenie odbyło się po raz dziesiąty. Gościliśmy pracowników Instytutu Śląskiego w Opolu: dra hab. Piotra Pałysa, prof. IŚ i Krzysztofa Steckiego oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Piechota”.
W czwartek 16.05.2024 odbyło się spotkanie promująco-informacyjne zespołu Erasmus+ dla nowo zrekrutowanych uczniów do projektu w ramach Akredytacji Erasmusa planowanego na rok szkolny 2024/2025.