6 lutego 2023 r., odbył się III Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

I miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Julia Gawlica, uczennica klasy IVc oraz Dawid Depta, uczeń klasy IIIc z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

II miejsce zajął Paweł Piotrowski, uczeń z klasy Ic z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląski.

W konkursie wyróżniono następujących uczniów: Karolina Kowalczyk z klasy Id, Julia Masarczyk z klasy IIc, Aleksander Gądek z klasy IVc oraz Tomasz WIwidenka z klasy IVc z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

Opiekunem uczniów była Pani Anna Golda.