Narodowa Agencja Programu Erasmus plus ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji  KA219 „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”. Pozyskaliśmy środki, które pozwolą sfinansować wyjazdy do Włoch i na Litwę dla uczniów oraz wyjazd szkoleniowy na Litwę dla nauczycieli.

Projekt „Matematyka i nauki przyrodnicze pełne przygód” jest interdyscyplinarny, odnosi się do nauk matematyczno-przyrodniczych, techniki informacyjnej i języków obcych.  W ramach projektu zaplanowano następujące działania: wyjazd polskich uczniów z opiekunami do Włoch (październik/listopad 2017), wyjazd szkoleniowy nauczycieli na Litwę (luty 2018), przyjazd uczniów z Litwy i Włoch do Polski (kwiecień 2018), wyjazd uczniów z Polski i Włoch na Litwę (marzec 2019).

Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli na Litwie poświęcone będzie najnowszym technologiom w uczeniu się i nauczaniu.  Spotkanie uczniów we Włoszech będzie poświęcone naukom przyrodniczym i ochronie środowiska.  Spotkanie w Polsce poświęcone będzie matematyce i jej obecności w różnych dziedzinach życia.  Odbędzie się wówczas finał międzynarodowego konkursu matematycznego.  Uczniowie, którzy udadzą się na Litwę skupią się na najnowszych technologiach w uczeniu się.

Na realizację projektu przeznaczono kwotę 66200 euro, z czego 27100 euro przyznano wodzisławskiej Jedynce.

Koordynatorami projektu w szkole są: p. Dominika Sidor i p. Maciej Kucharski.

erasmus plus