Kolejna edycja Dni Humanisty - Inżyniera - Medyka za nami.

W ramach tradycyjnego już udziału "Jedynki" w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, w dniach 13-17 listopada, w naszej szkole odbyła się druga edycja Dni Humanisty, Inżyniera i Medyka. Nasi uczniowie uczestniczyli w tych dniach w licznych prelekcjach, warsztatach i pokazach prezentowanych przez przedstawicieli różnych profesji: lekarzy, urzędników, przedsiębiorców, dziennikarzy, ratowników medycznych, strażaków oraz studentów różnorodnych wydziałów uczelni wyższych, takich jak: Śląski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, AGH w Krakowie, SGH w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Śląski. Zróżnicowana tematyka spotkań przybliżała ścieżki kariery zawodowej zarówno dla humanistów, jak i ścisłowców: "Licealista- student - lekarz", "Urzędnik w strukturach ZUS", "Ratownictwo medyczne w jednostkach ratowniczo-gaśniczych", "Dziennikarz na lokalnym rynku pracy", "BiegUSiem na prawo", "Etyka w pracy dziennikarza", "Prawo - sztuka interpretacji", "Kariera po Szkole Głównej Handlowej", "Kosmetologia w medycynie", "Inżynieria biomedyczna", "Wirtualna rzeczywistość w medycynie", "Wprowadzenie do życia na Politechnice Wrocławskiej", "Informatyka w mediach", "Z perspektywy młodego programisty".

Wśród prelegentów gościliśmy m.in. p. Beatę Kopczyńską - koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS O/Rybnik, p. Monikę Chojnowską oraz Justynę Kowalską - Żmud z Firmy Prevac, p. Kingę Kuczek - dziennikarza Telewizji Regionalnej TVT w Rybniku, p. Wojciecha Teistera - dziennikarza redakcji Gościa Niedzielnego w Katowicach oraz p. Pawła Króliczka - funkcjonariusza Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Szczególnie cenny charakter miały prelekcje i warsztaty prowadzone przez absolwentów "Jedynki", którzy wspominając lata spędzone w liceum, dzielili się z młodszymi koleżankami i kolegami swoim doświadczeniem w realizacji własnych naukowych i zawodowych pasji.

Szanownym prelegentom pragniemy serdecznie podziękować za przyjęcie zaproszenia, za podzielenie się własnym doświadczeniem i wiedzą oraz za interesujące, a zarazem inspirujące wystąpienia.

Materiały filmowe z wydarzenia ukażą się już wkrótce na szkolnej stronie Fb.