Zgodnie z tradycją naszej szkoły przystępujemy do akcji Szlachetna Paczka. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc i zaangażowanie uczniów w zbiórkę niezbędnych artykułów.

Samorząd Uczniowski wybrał następująca rodzinę: Pani Irena (43 l.) wraz z mężem Bogdanem (49 l.) wychowują dwójkę dzieci: Wiktorię (21 l.) oraz Maksymiliana (11 l.) Pani Irena wraz z rodziną prowadziła spokojne życie. Przełomowym momentem była choroba męża, która spowodowała że pan Bogdan musiał przejść operację przepukliny, a następnie choroba pani Ireny, która zachorowała na raka piersi. Rodzina utrzymuje się z pensji męża po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania domu (1515 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 421,25 zł miesięcznie. Mimo przeciwności losu rodzina nie załamuje się. Małżeństwo jest dumne z swoich dzieci. Pani Irena zaś z męża, który swoja postawą ukazuje jej jak bardzo ją kocha, wspiera ją, jest silny i jest podporą dla niej w momencie, gdy ona zmaga się z ciężką chorobą. Wśród najważniejszych potrzeb pani Irena wskazuje na wyciskarkę do soków. W swej chorobie potrzebuje dużo witamin które dodadzą jej sił, a dzięki urządzeniu mogłaby dostarczać je do organizmu. Dla rodziny ważna jest również odzież oraz żywność.

Potrzeby rodziny:

Wyciskarka do soków-wskazane są świeżo wyciskane soki, które mają dużo witamin, dobrze wpływających na zdrowie pani Ireny. Odzież-Maksymilian ma zniszczone ubrania, dlatego potrzebuje nowej odzieży do szkoły. Produkty żywnościowe- herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach płatki śniadaniowe, mleko, kakao. Środki czystości-proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów. Odzież-Maksymilian Rodzaj odzieży: letnie/zimowe/przejściowe Kategoria: spodnie, bluzka kurtka Rozmiar: 164 cm (wzrost) Sylwetka szczupły Uwagi: zielony/niebieski zimowe/letnie. Kategoria: kozaki/adidasy itp. Rozmiar: 42/42,5. Pomoce szkolne- zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik. Wyposażenie mieszkania-kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, odkurzacz. Specjalne upominki-p.Irena- torebka/bransoletka, p.Bogdan- kosmetyki/zegarek, Wiktoria -kosmetyki (perfumy), Maksymilian –słuchawki.

Niech Szlachetna Paczka stanie będzie częścią naszych przygotowań do zbliżających się Świąt.

Artykuły do paczki prosimy przekazywać najpóźniej do 7 grudnia 2017. Punktem zbiórki darów będzie sala komputerowa K1.(kontakt - Katarzyna Koszorz)