W dniach 13-17 listopada gościliśmy młodszych kolegów ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. Dla naszych Gości zaproponowaliśmy, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, udział w licznych warsztatach, które przybliżały specyfikę zawodów, o których najczęściej myślą i przygotowują się uczniowie liceów ogólnokształcących.

Zainteresowani rozwojem swoich lingwistycznych umiejętności uczestniczyli w warsztatach językowych "The History of English" oraz "Żyjesz tyle razy, ile znasz języków". Warsztaty dla humanistów ukazywały wyobrażenia i codzienność pracy psychologa i pedagoga. Umysły ścisłe, podczas warsztatów matematycznych "Zasada szufladkowa Dirichleta" odkrywały, co wspólnego mają meble z matematyką, a chemicy obserwowali, co kryje się w probówce. Nasi Goście mogli również przekonać się, co widzi chirurg podczas operacji na sercu oraz poznać pracę dziennikarza "od kuchni" wcielając się w role spikerów w wirtualnym studiu telewizji szkolnej.

Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów gimnazjów i szkół podstawowych odwiedziła naszą szkołę. Wszystkim Gościom bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i aktywny udział w warsztatach.