III miejsce Justyny Tatarczyk w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”.

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”, organizowanym w ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod patronatem marszałka Senatu RP, sukces odniosła Justyna Tatarczyk z kl. 2 d. Jej praca, która przedstawiała godła z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesnych, uplasowała się na III miejscu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. Do biura senatorskiego Adama Gawędy wpłynęło ponad 60 prac z ponad 20 szkół okręgu obejmującym powiaty raciborski i wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory. Wszystkie zostały ocenione przez jury pod przewodnictwem Pani Gabrieli Habrom-Rokosz.
Natomiast 13 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Gala etapu okręgowego, na której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczestników konkursu. Zwycięskie prace były także prezentowane w Senacie w trakcie i po Gali ogólnopolskiej, która odbyła się 7 maja br.
Gratulujemy!
Opiekę artystyczną w konkursie sprawowała p. Izabela Skrobak.

Back to top