7 listopada gościliśmy w szkole naszego absolwenta Pana Roberta Krzyżaniaka z radia 90 FM. Znany radiowiec prowadził warsztaty w których uczestniczyli uczniowie zainteresowani rozwojem  umiejętności dziennikarskich.

Robert Krzyżaniak  opowiedział młodzieży na czym polega praca w radiu, jak zaczęła się jego kariera i jak wygląda jego codzienność jako znanego dziennikarza. Uczniowie podczas ćwiczeń uczyli się jak samodzielnie przygotować krótką informację radiową i poprawnie zredagować tekst do serwisu. Na przykładzie programu Adobe Audition tworzyli dźwięk do audycji i nauczyli się jak go mogą zmieniać i przekształcać. Na zakończenie spotkania  uczestnicy warsztatów poprosili Pana Roberta o udzielenie wywiadu, który został nagrany przez młodzież ze szkolnej telewizji. Uczniowie pytali dziennikarza o czasy szkolne, ulubionych nauczycieli oraz jak radzi sobie z tremą w pracy. Wywiad można zobaczyć na szkolnym Facebooku.Serdecznie zapraszamy.

Warsztaty rozwijające zainteresowania i umiejętności odbyły się dzięki współpracy Szkolnego Ośrodka Karier z jednostkami Ochotniczych Hufców Pracy z powiatu wodzisławskiego.