W dniach 27.04-04.05.2019 r. sześcioosobowa grupa uczniów wraz z dwoma nauczycielami wzięła udział w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus+ LORESU. Kolejnym miejscem na mapie projektu była chorwacka miejscowość Koprivnica.

W drodze do Koprivnicy odwiedziliśmy Wiedeń, jedną z najpiękniejszych stolic Europy, która urzekła nas swoją historią i zabytkami.

W ciągu tygodnia wraz z uczniami z Włoch, Portugalii i Hiszpanii mieliśmy okazję poznać kulturę i historię Chorwacji, w szczególności Podrawia i Slawonii. Towarzyszyła nam młodzież z Chorwacji, z Liceum im. Frana Galovicia w Koprivnicy. Zostaliśmy serdecznie przyjęci przez uczniów i ich rodziny oraz nauczycieli.

W szkole braliśmy udział w dniu otwartym, prezentacjach oraz zajęciach, m.in. w międzynarodowym quizie z wiedzy o naszych krajach. Podczas kulturoznawczego spaceru po mieście poznaliśmy m.in. tajniki dekorowania pierników – symbolu tamtego regionu. Złożyliśmy również wizytę w jednej z wiodących firm spożywczych w Europie – Podravka. W kolejnych dniach zwiedziliśmy galerię sztuki naiwnej, w której obejrzeliśmy obrazy Ivana Generalicia, chorwackiego malarza, uważanego za czołowego przedstawiciela prymitywizmu. Mogliśmy także spróbować swoich sił podczas warsztatów z malarstwa. Wspólnie odbyliśmy również wycieczkę rowerową, poznaliśmy ciekawą legendę związaną z miastem Đurđevac, wzięliśmy udział w wycieczce do Zagrzebia, stolicy Chorwacji, i podziwialiśmy wspaniałą przyrodę w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z pewnością był to dla nas wyjazd, który na długo pozostanie w naszej pamięci.