Pomoc dotycząca doradztwa zawodowego.

12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się seminarium dla młodzieży pod hasłem  „Uczniu bądź przedsiębiorczy! O talentach i kreatywności na rynku pracy.” Organizatorami przedsięwzięcia był Szkolny Ośrodek Karier w Wodzisławiu Śląskim oraz  jednostki Ochotniczych Hufców Pracy z powiatu wodzisławskiego.

Szkolny Ośrodek Karier zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Rynek pracy oczami uczniów". Szczegóły w regulaminie konkursu.

Plakat

Drogi Uczniu sam możesz zgłosić się do nas i zaproponować realizację wybranych warsztatów w twojej klasie.
Wychowawco, pedagogu poznaj naszą ofertę i wybierz  warsztaty dla swoich podopiecznych.

Oferta dla szkół ponadgimnazjalnych.

Oferta dla szkół gimnazjalnych.

„Ja na rynku pracy. Moje talenty i moje kompetencje” - pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczną edycję  Ogólnopolskiego Tygodnia Karier. W ramach działań związanych z tym wydarzeniem Doradcy ze Szkolnego Ośrodka Karier przeprowadzili warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

15 listopada w I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich odbył się finał I Powiatowego Konkursu pod hasłem „Bądź otwarty na wyzwania rynku pracy”. Konkurs został  zorganizowany przez Szkolny Ośrodek Karier we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi i Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.

Towarzyszyły mu różne wydarzenia – warsztaty, spotkania, konferencje. Szkolny Ośrodek Karier zaproponował uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych specjalną ofertę warsztatową, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego  oraz wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Szkolny Ośrodek Karier aktywnie włączył się do tegorocznej edycji.