W dniach od 22 do 26 maja 2023 uczniowie pracujący  w projekcie Erasmus+ Fit4Thought wraz z koordynatorkami projektu p. Dominiką Sidor i p. Hanną Knopek wzięli udział w ostatnim  już wyjeździe projektowym do Włoch. 

Do dwutygodniowego programu letniego Uniwersytetu Stanforda, Stanford Pre-Collegiate Summer Institutes zakwalifikowała się również Magdalena Kubica z klasy 2A. 

Akademia Leona Koźmińskiego  w Warszawie była organizatorem Międzynarodowego Konkursu Kreatywnego "Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie" dla młodzieży szkół średnich z Islandii i Polski. W konkursie uczestniczyło 70 uczniów, w tym aż 17 osób z naszej JEDYNKI.

30 maja 2023 odbyła się  V edycja Regionalnego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem: „ Przysłowia mądrością narodów” organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie uczący się lub znający  język niemiecki lub język angielski.

„Jedynie serce matki o wszystkim dobrze wie ...” - te słowa ze znanej polskiej piosenki rozpoczęły koncert „Młodzi Artyści Rodzicom”, który odbył się 26 maja w auli szkolnej.

Julia Kuś z klasy 4e4 aplikowała na studia do Stanów Zjednoczonych i jej aplikacja została rozpatrzona pozytywnie przez cztery uniwersytety.

Udział Antoniny Szkatuły i Tymoteusza Krótkiego w etapie diecezjalnym XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

24 maja 2023 r. po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.  Swoją obecnością zaszczycili nas: dr hab. Adriana Dawid, prof. UO, będąca pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Piechota”.

Michał Fidyka z klasy 1G zakwalifikował się do dwutygodniowego programu letniego Stanford Pre-Collegiate Summer Institutes. Warto wspomnieć, iż Uniwersytet Stanforda to numer 2 na liście najlepszych uniwersytetów na świecie. Gratulacje!

Katarzyna Polnik z klasy 3D została przyjęta do programu mentoringowego, którego organizatorem jest międzynarodowa organizacja Project Access. Gratulujemy!

Maciej Kopiec z klasy 2A zakwalifikował się na dwutygodniowy program letni Computational Science, zorganizowany przez Illinois Institute of Technology. Maciek będzie przebywał na uniwersytecie w Chicago od 16 do 29 lipca 2023.

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie matematycznym naszych uczniów.

logo projektowe
Uczennice i nauczycielki pracujące w projekcie Erasmus+ Fit4Thought wyjechały do Chorwacji do szkoły Gimnazija Fran Galović w Koprivnicy aby w okresie od 24-28 kwietnia 2023 realizować założenia spotkania międzynarodowego.

logo projektowe
W ramach projektu Erasmus+ Better @t School, który realizuje nasza JEDYNKA od grudnia 2022 r., tegoroczna wiosna przyniosła ciekawe działania projektowe.  

logo projektowe
01.04.2023 r. nasza ekipa Erasmus+ wzięła udział w 7. Biegu Kopernika organizowanym przez IV LO w Rybniku. 

W terminie od 12.03- 18.03 2023 pierwsza grupa uczestników projektu Erasmus+  Better @t School (numer KA122-SCH-C22F852A) odbyła swoją mobilność do słonecznej Hiszpanii. Uczniowie mieli okazję poznać kraj słynący z korridy, flamenco i pysznego tapas, a także dowiedzieć się jak ich hiszpańscy koledzy dbają o środowisko naturalne i w jaki sposób można podnosić świadomość proekologiczną w swoim otoczeniu.

Kinga Szyrocka z klasy 3E oraz Natalia Dubiel z klasy 1E wzięły udział w ogólnoświatowym konkursie artystycznym na plakat, "Color The World With Character Traits: Love," zorganizowanym przez Texas Character Education Week Poster Drive  w Stanach Zjednoczonych, w ramach inicjatywy The Character Week. Zadaniem dziewczyn było również napisanie krótkiej pracy, wyjaśniającej symbolikę plakatu.

28 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów rocznika 2023. W tym roku mury „Jedynki" opuściło 211 absolwentów. Pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez starostę wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz Radę Rodziców otrzymali najlepsi z najlepszych: DOROTA BURDZIK, EMILIA POLNIK I NIKOLA PAJĄK. Dorota jako absolwentka z najwyższą średnią ocen - 5,44 uzyskała również honorowy tytuł "Primus Inter Pares". Za osiągnięcie, które zasługuje na szczególne docenienie i podziw, została uhonorowana DOMINIKA ZAKRZEWSKA, która wykazała się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych.

Reprezentacja naszej szkkoły zdobyła wicemistrzostwo województwa w Finale Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej chłopców w Częstochowie.

W dniach 19-22 kwietnia dwie klasy IIA i IIB odwiedziły trzy środkowoeuropejskie stolice, będące w przeszłości częścią Austro-Węgier.

Back to top