23 marca 2021 r. w ramach projektu Erasmus+ Fit4Thought odbyła się konferencja BĄDŹMY W FORMIE!, poświęcona edukacji i zdrowemu stylowi życia.

Jak wspomóc ucznia z dysleksją? Jak zadbać o właściwą dietę? Czym zastąpić sól? Czy kawa jest zdrowa? Jak zadbać o właściwą postawę ciała i wypoczynek pracując przy komputerze?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźliśmy podczas konferencji BĄDŹMY W FORMIE!, która poświęcona była edukacji i zdrowemu stylowi życia. Spotkanie przeznaczone dla nauczycieli i rodziców zostało zorganizowane 23 marca 2021 r. w ramach projektu Erasmus+ Fit4Thought.

Zaproszeni prelegenci podkreślili jak ważne jest całościowe spojrzenie na dietę, aktywność fizyczną oraz sukces szkolny naszych uczniów i dzieci.

Olga Przybyła-Kokot, pedagog i neuroterapeuta, przedstawiła sposoby wspomagania pracy dyslektyków w środowisku szkolnym i domowym.

Michalina Wala, psychodietetyk i dietetyk kliniczny mówiła o roli dobrze skomponowanego jadłospisu, jego wpływu na efektywność pracy oraz dobre samopoczucie.

Krzysztof Baszton, autoryzowany nauczyciel lekcji ruchowych Metodą Feldenkraisa, przybliżył zebranym metodę terapii ruchowej oraz poprowadził krótkie warsztaty skupiające się na prawidłowym oddechu i rozluźnieniu mięśni grzbietu.

Zainteresowanie, z jakim spotkała się konferencja, potwierdza, że poruszana tematyka jest potrzebna i warta rozwinięcia, nie tylko w trudnych czasach, w jakich się znaleźliśmy.

relacja fotograficzna z konferencji

Back to top