Z przyjemnością informujemy, że PAWEŁ PIOTROWSKI z klasy IIC zakwalifikował się do centralnego etapu 70-tej Olimpiady Chemicznej. Czekają go teraz dwudniowe zmagania teoretyczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz praktyczne, które odbędą się na Politechnice Warszawskiej. Pawłowi gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie! 

tenisiści
W dniu 20 lutego, w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy mały, ale wyjątkowy Jubileusz 15- lecia Wolontariatu Uczniowskiego.

Zapraszamy do udziału w szkolnych rekolekcjach, które będą trwać od 28 lutego do 1 marca 2024 roku.

Martyna Cecot z klasy 1G, Magdalena Kubica oraz Artur Szczeponek z klasy 3A wzięli udział w międzynarodowym konkursie na esej zorganizowanym przez brytyjską Immerse Education, z siedzibą w Londynie.

Zuzanna Łącka z klasy 2C została zakwalifikowana przez Nowojorską Akademię Nauk to udziału w programie online "1000 Girls, 1000 Futures."Gatulujemy!

logo konkursu
Miło nam poinformować, że uczeń klasy IVa Patryk Tatarczyk otrzymał wyróżnienie w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się w gronie wyróżnionych w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier, który odbył się 07.12.2023.

Harvard Logo
Jest nam bardzo miło poinformować, że MACIEJ KOPIEC z klasy IIIA zakwalifikował się do udziału w programie letnim Uniwersytetu Harvarda. Harvard's Pre-College Program to intensywny, dwutygodniowy program letni, którego celem jest przybliżenie najzdolniejszym uczniom  szkół średnich życia studenckiego.
Gratulujemy i życzymy Maćkowi owocnego pobytu na kampusie najlepszej uczelni na świecie !

zdjęcie uczestników konkursu
Miło nam poinformować, że do finału Ogólnopolskiego Konkursu ,, Biotechnologia- jutro ludzkości"  o indeks KUL  na wybrane kierunki wydziału medycznego, zakwalifikowało się pięć uczennic z klasy 4D: KAROLINA I MARTA BOBER, EMILIA SOLAREK, KATARZYNA POLNIK , ALEKSANDRA RADZIEJ.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale:)

logo srebrna tarcza
Jest nam miło poinformować, że BARTEK KWAŚNICA z klasy IV a  zakwalifikował się do drugiego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, która jest innowacyjnym projektem o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Olimpiada ta ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

W dniach 5-9.02.2024 nauczycielki Jedynki, p. Dominika Sidor, p. Hanna Knopek i p. Mirosława Witosz wzięły udział w obserwacji pracy nauczyciela (job shadowing) w szkole Escola Básica e Segundária Gonçalves Zarco w Funchal w Portugalii w ramach realizacji projektu Erasmus+ Better @t School.

Z przyjemnością informujemy, iż Leon Gęba, uczeń klasy 2E, awansował do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów.

Zmagania Patrycji Piechoczek z klasy 2a i Bartosza Kocura z klasy 3a w etapie diecezjalnym XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

Nasz uczeń został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego

Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe w powiatowym konkursie YOU CAN SPEAK ENGLISH, który odbył się 19 stycznia w II LO w Wodzisławiu Śląskim.

15 listopada 2023 roku 13 uczniów z klas 1 i 3 zmierzyło się z zadaniami XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. 

logo srebrna tarcza
Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces, uzyskując tytuł „Srebrnej Szkoły” w XXVI Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2024 organizowanym przez miesięcznik „Perspektywy”. W gronie najlepszych liceów w Polsce, "Jedynka" znajduje się nieprzerwanie od 2013 roku. 

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów.

logo Uniwersytetu Yale
Z radością informujemy o wielkim sukcesie ZUZANNY KOWACZ z klasy IIIB, która zakwalifikowała się do programu Yale Young Global Scholars i otrzymała pełne stypendium Uniwersytetu Yale w wysokości 5500$. Zuzia spędzi dwa tygodnie (od 23 czerwca do 5 lipca 2024r.) na kampusie Uniwersytetu Yale. Wybrała udział w sesji PLE  (Law, Politics, Economics), podczas której będzie miała możliwość przebywania w gronie najlepszych uczniów z całego świata oraz uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Yale. 

Back to top