Kwalifikacje do etapu diecezjalnego.

logo Erasmus+
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Pławeckim, połączone z warsztatami pisarskimi z twórczego rymowania.

Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem „Powołani do miłości”.

15 marca 2023 r. klasa I F uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z zakresu historii oraz historii i teraźniejszości, obejmującej zajęcia w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r. oraz zwiedzanie Muzeum Powstań Śląskich.

W rozegranych w naszej szkole zawodach o Mistrzostwo Powiatu wodzisławskiego w piłce
koszykowej dziewcząt, nasza reprezentacja zwyciężyła w fantastycznym stylu.

6 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy "IT English" dla uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Kopiec z klasy 2A, który został zwycięzcą konkursu, oraz Bartosz Kłosok z klasy 3A.

W dniu 8.02.2023 odbył się pierwszy etap XVI Drużynowego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

zdjęcie uczestników konkursu
Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację o sukcesie naszego ucznia KAROLA KORDOWSKIEGO z kl. IIG, który jako zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowy „Ognisko" Rydułtowy zajął II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Szybkich w grupie juniorów do lat 16.

zdjęcie uczestników konkursu
Miło nam poinformować, że TOMASZ WIDENKA z kl. IVC4 wygrał Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o indeksy KUL w kategorii przedmiotów biologiczno-chemicznych „Biotechnologia – jutro przyszłości" i otrzymał indeks uprawniający do podjęcia studiów na Wydziale Medycznym tej uczelni.

W ramach obchodów 25- lecia Powiatu Wodzisławskiego, na lodowisku w Pszowie odbyła się rywalizacjaszkół ponadpodstawowych w łyżwiarstwie.

zdjęcie uczestników konkursu
Klasa 1A wraz z zespołem Only One, uczniami z koła TVS i redaktorami jedynkowych mediów zapragnęli wybrać się do świata muzyki klasycznej. 

20 lutego 2023 roku – w związku z odbywającym się Ogólnouczelnianym Dniem Otwartym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – nasi uczniowie odwiedzili Wydział Teologiczny.

Zapraszamy do udziału w szkolnych rekolekcjach, które będą trwać od 6 do 8 marca 2023 roku.

MACIEK KOPIEC z klasy 2A znalazł się w gronie 28 najlepszych, spośród 756, uczestników ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych "I KNOW AMERICA."

W dniach 22-24 lutego 2023 r. p. Dominika Sidor i p. Hanna Knopek, koordynatorki projektu Erasmus + KA 122 SCH "Better @t School" oraz p. Małgorzata Gudalewska przebywały na wizycie przygotowawczej w szkole średniej IES Profesor Gonzalo Huesa w Rondzie w Hiszpanii.

1 marca 2023 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie na plakat poświęcony tej tematyce.

6 lutego 2023 r., odbył się III Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie matematycznym.

zdjęcie uczestników konkursu
Jest nam bardzo miło przekazać informację o sukcesie naszych uczniów: ALICJI LACH z kl. IIB, MIKOŁAJA WALASZCZYKA z kl. IIIA oraz KRZYSZTOFA CIEPŁEGO z kl. IA, którzy jako zawodnicy drużyny UKS Baszta wywalczyli I miejsce w zawodach I Ligi Szachowej - Drużynowych Mistrzostw Śląska w Szachach. 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Adam Gardian z klasy 4E4 znalazł się w gronie laureatów nagrodzonych i wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Miłość niejedno ma imię”.

Back to top