Przeżywamy właśnie szczególny czas 100. rocznicy trzeciego powstania śląskiego. Za kilka dni, 23 maja przypadnie rocznica bitwy pod Olzą, w której zasłużył się nasz patron, 14 Pułk Powstańców Śląskich. Na tę okoliczność, 20 maja obchodzić będziemy Dzień Patrona Szkoły. Naszymi gośćmi będą: dr hab. Adriana Dawid, prof. Uniwersytetu Opolskiego oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Piechota". Przypominamy również o Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich! Nagrody czekają! LINK DO QUIZU w artykule!

Dr hab. Adriana Dawid, prof. UO, jest pracownikiem Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego, specjalistką z zakresu historii najnowszej, badaczką historii Śląska. Wygłosi dla nas wykład pt. "Udział młodzieży w powstaniach śląskich i plebiscycie".

Wśród punktów programu znajdą się również: pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz występ artystów Jedynki.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniach Śląskich będzie miał formę testu zamkniętego przeprowadzonego na platformie Quizizz. Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

Regulamin konkursu.

Link do quizu: QUIZ AKTYWNY 20.05.2021, godz. 9:40 - 10:25