Joanna Białecka - uczennica klasy IG od pierwszych dni marca 2019 uczestniczy w programie Niebieska Szkoła -lekcja na całe życie.

W jego ramach Asia bierze udział w rejsie STS Fryderyk Chopin na trasie Martynika na Karaibach - Malaga w południowej Hiszpanii. Niebieska Szkoła to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca rejowego. Program adresowany jest do uczniów gimnazjów i liceów.

Asia nie tylko uczy się, ale także wykonuje wiele ważnych zadań i prac koniecznych na statku. Program obejmuje również zwiedzanie ciekawych miejsc na trasie rejsu. STS Chopin na swojej trasie cumował dotychczas na Martynice, Dominice, Wyspie Świętego Eustachego, Saint Martin.

Asi gratulujemy udziału w rejsie i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń.