12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się seminarium dla młodzieży pod hasłem  „Uczniu bądź przedsiębiorczy! O talentach i kreatywności na rynku pracy.” Organizatorami przedsięwzięcia był Szkolny Ośrodek Karier w Wodzisławiu Śląskim oraz  jednostki Ochotniczych Hufców Pracy z powiatu wodzisławskiego.

Partnerami, wspierającymi było I Liceum Ogólnokształcące im. 14  Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Seminarium poprowadzili uczniowie I LO  Justyna Kowalczyk i Maciej Wiencis z klasy II B, natomiast słuchaczami była młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

Żyjemy w czasach kiedy naukę należy łączyć z praktyką i przez całe życie podnosić swoje kompetencje. Aby odnieść sukces na rynku pracy młodzi ludzie wiedzą już, że trzeba zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności.  W dobie wyścigu o wymarzoną posadę, który rozpoczyna się już podczas pierwszych dni w szkole, a kończy na rynku pracy, talenti przedsiębiorczość jest niezwykle ważna. Dlatego trzeba uczyć młodzieży jak rozwijać kompetencje kariery. Podczas seminarium uczniowie mieli okazję dowiedzieć się tego od praktyków biznesu. Prelegentami wydarzenia byli Radosław Knesz – przedstawiciel Inkubatora Przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim, Jerzy Waltar – starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Bronisław Kostaniuk – prezes stowarzyszenia „Forum Firm” w Radlinie oraz dr Artur Łacina – Łanowski – wykładowca Akadamii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim. Na zakończenie pani Janina Rurek – Dyrektor I LO w Wodzisławiu Śląskim dokonała podsumowania całego przedsięwzięcia oraz zwróciła uwagę na jego cel, którym było promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży.