• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
25 i 27 maja br., z okazji obchodów 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski oraz 101. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, na scenie naszej auli odbył się koncert, upamiętniający bohaterów powstań śląskich. Powstania śląskie w szczególny  sposób  splatają się  z historią naszego Liceum,  noszącego imię 14 Pułku Powstańców Śląskich. 

Młodzi Artyści „Jedynki” zabrali w muzyczną podróż śladami powstańców śląskich uczniów, rodziców oraz Gości, a wśród nich panią Katarzynę Zöllner-Solowską - naczelnika Wydziału Oświaty oraz panią Aleksandrę Witoszek – zastępcę dyrektora PCPR. Gościem szczególnym był pan Jacek Pawelec - przedstawiciel rodziny bohatera powstań śląskich - dra Alojzego Pawelca. Koncertowi towarzyszyła wystawa z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach „Śląsk – droga do Niepodległej”.

Bardzo dziękujemy Rodzicom naszych uczniów oraz Gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności wydarzeniu.

Back to top