III miejsce dla Klaudiusza Lepicha z IIe w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Irlandii.

17 marca w Dniu Świętego Patryka, kiedy to  Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe, w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, uczniowie naszego powiatu zmagali się z testem w języku angielskim dotyczącym geografii, historii, gospodarki, sztuki, polityki, sportu oraz życia codziennego mieszkańców Irlandii Północnej i Republiki Irlandii.

Jednym z zaproszonych gości był Irlandczyk James McCarthy, który umilił młodzieży czas oczekiwania na wyniki, prezentując fakty i ciekawostki na temat swojego kraju. Uczestnicy konkursu mogli również zobaczyć wystawę zdjęć zrobionych przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych podczas ich miesięcznych praktyk zawodowych w mieście Londonderry (Derry) w Irlandii Północnej. Nie zabrakło też tradycyjnego tańca irlandzkiego w wykonaniu grupy uczniów technikum budowlanego.

Uczeń naszej szkoły, Klaudiusz Lepich z klasy II e za swoją wiedzę zdobył III miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na Klaudiusza w kolejnej edycji konkursu. Ucznia przygotowała Katarzyna Koszorz.