JAKUB GRANIECZNY z klasy 1A otrzymał zaproszenie do udziału w niezwykłym wydarzeniu, jakim był International Education Week. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych oraz Departamentu Edukacji USA. Ze strony Polski, jego organizacją zajmuje się American Councils.

Tegoroczna edycja International Education Week odbywała się od 15 do  19 listopada 2021. Jakub uczestniczył w serii konferencji online, podczas których FLEX Alumni (absolwenci programu Future Leaders Exchange Program) oraz specjalni goście przedstawiali  programy stypendialne i oferty edukacyjne amerykańskich uczelni oraz letnie programy edukacyjne dla licealistów i studentów. Oto tytuły niektórych webinarów, w których uczestniczył Jakub: Minerva University, Zmieniam świat wokół siebie, Duke Kunshan University, Młodzi zmieniają Europę.

Zdobyta wiedza oraz możliwość poznania wykładowców i studentów renomowanych uczelni, z pewnością okaże się przydatna w planowaniu przez Jakuba swojej naukowej przyszłości:)