• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT tworzymy historię
  70 LAT tworzymy historię
 • 70 LAT na scenie
  70 LAT na scenie
 • 70 LAT jesteśmy kreatywni
  70 LAT jesteśmy kreatywni
 • 70 LAT realizujemy pasje
  70 LAT realizujemy pasje
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT osiągamy sukcesy
  70 LAT osiągamy sukcesy
 • 70 LAT lubimy wiedzieć
  70 LAT lubimy wiedzieć
 • 70 LAT rozwijamy talenty
  70 LAT rozwijamy talenty
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
W dniach 23 - 30 kwietnia 2022 r. uczniowie klas trzecich pracujący w projekcie Erasmus+ Fit4Thought realizowali mobilność na hiszpańskiej wyspie Fuerteventurze. W projekcie biorą udział grupy z Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Portugalii, Turcji i Włoch.

Gospodarzem wymiany było liceum IES La Oliva. Uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w La Olivie, przedstawicielami delegatury Departamentu Edukacji na Wyspach Kanaryjskich oraz koordynatorem głównym biura programów europejskich w dziedzinie edukacji szkolnej OPEEC. Po spotkaniach uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić miasto La Oliva oraz poznać jego historię. Uczniowie biorący udział w mobilności opracowali materiały dydaktyczne w postaci plakatów i filmów promujących zdrowy styl życia oraz brali udział w zajęciach sportowych ma świeżym powietrzu.

Tak o mobilności piszą uczniowie biorący w niej udział:

W dniach 23 – 30 kwietnia grupa uczniów z naszej szkoły od opieką pani Dominiki Sidor i pana Jerzego Witkowskiego miała okazję uczestniczyć w mobilności programu Erasmus+ Fit4Thought i przeżyć niesamowitą przygodę na Wyspach Kanaryjskich. Uczniowie najpierw odwiedzili Barcelonę, w której czekało na nich wiele atrakcji takich jak: Park Güell, Sagrada Familia, Barri Gòtic. Następnie, wczesnym rankiem, ponownie zaleźli się w samolocie, aby dotrzeć na miejsce docelowe i na własne oczy zobaczyć najstarszą z archipelagu Wysp Kanaryjskich - Fuerteventurę. Na miejscu ciepło powitała ich pani Carolina Ramos, która przez cały pobyt starała się wykazać jak największą gościnnością. Niedługo po przybyciu nastąpiła integracja młodzieży z: Włoch, Turcji, Portugalii, Chorwacji, Polski oraz Hiszpanii w postaci ceremonii otwarcia projektu oraz wspólnych aktywności sportowych. Szczęśliwa siódemka z Polski miała okazję spróbować lokalnych przysmaków z partnerskich krajów, zwiedzić muzeum w La Oliva, popłynąć na Lanzarotę i Lobos, skorzystać ze sportów wodnych w Puerto del Rosario czy też pochodzić po kanaryjskich wydmach łączących sklepienie nieba z Oceanem Atlantyckim.

Był to wspaniały czas, spędzony w gronie niesamowitych ludzi, który na pewno, na długo pozostanie w naszej pamięci. Ponadto projekt jest jednym z najlepszych sposobów na podszkolenie języka i przełamanie barier.

Oliwia Czajkowska 3d4

Wyjazd pozwolił mi udoskonalić moje umiejętności językowe oraz poznać cudownych ludzi. Mile spędzony czas, doświadczenie oraz przeżycie przygody pozostanie na długo w mojej pamięci!

Martyna Gonsior

Projekt bardzo mi się podobał, mogłem poznać ciekawych ludzi w moim wieku z pięciu różnych krajów, zwiedzić Wyspy Kanaryjskie, a także Barcelonę. Polecam wszystkim, którzy lubią podróże, debatowanie na interesujące tematy i nowe wyzwania.

Kacper Łabuz

 

Back to top