• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
Akademia DEN
W dniu 20 lutego, w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy mały, ale wyjątkowy Jubileusz 15- lecia Wolontariatu Uczniowskiego.

15 lat temu, dzięki nawiązaniu współpracy naszego Liceum z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl., pierwsza grupa naszych uczniów rozpoczęła przygotowania do podjęcia pracy wolontariackiej w  jednostkach pomocowych PCPR. Była to pierwsza zorganizowana grupa licealistów zarówno w Powiecie Wodzisławskim, jak i w kraju, która podjęła wolontariat stały w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i wolontariatu z 2003r. Na chwilę obecną nasze liceum jest jedyną szkołą w Polsce, w której funkcjonuje taka forma wolontariatu uczniowskiego.

Podczas jubileuszowej uroczystości wolontariusze kolejnej grupy otrzymali z rąk Starosty Wodzisławskiego Leszka Bizonia, Dyrektora PCPR Aleksandry Witoszek oraz Dyrektora naszej szkoły Janiny Rurek podziękowania za pracę, a wolontariusze rozpoczynający swoją przygodę z wolontariatem, powołania do pracy w rodzinach zastępczych. Podczas uroczystości zostały także wręczone statuetki jako podziękowanie za wkład w rozwój wolontariatu uczniowskiego. Szczególnie wzruszającą chwilą były słowa przedstawiciela Rodzin Zastępczych oraz spotkanie z wolontariuszkami z pierwszej grupy wolontariuszy, absolwentkami: Katarzyną Gorzolnik-Greń  oraz Justyną Szydlik-Sadkowską. Uroczystość uświetnił koncert „Najważniejsze, żeby znaleźć przyjaciela. W darze dla Wolontariuszy” w wykonaniu szkolnego zespołu "Only One". 

Jubileusz to okazja do podziękowań. Dlatego pragniemy wyrazić naszą wdzięczność przede wszystkim  pani Irenie Obiegły, ówczesnej dyrektor PCPR. Dzięki jej życzliwości i chęci podjęcia współpracy, pomysł utworzenia tej formy wolontariatu został zrealizowany. Słowa podziękowań kierujemy także pod adresem obecnej pani  dyrektor PCPR Aleksandry Witoszek, pani Joanny Krutkiewicz - pedagoga z Centrum oraz pracowników PCPR, którzy wspierają naszych uczniów, przygotowujących się do pracy wolontariackiej.

Szczególne podziękowania składamy Rodzinom Zastępczym, w których nasi uczniowie mogą realizować służbę wolontariacką oraz samym wolontariuszom za ich bezinteresowność, ofiarność i chęć niesienia pomocy.
Kochani Wolontariusze, to właśnie poprzez swoje  otwarte serce oraz pomocną dłoń promujecie ideę przyjaźni, która ma niezwykłą moc i niejednokrotnie... okazuje się być "lekiem na całe zło":)

Back to top