15 marca 2024 roku gościła u nas siostra Avila Grycman ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która przez lata pracowała w Japonii.
W piątek 15 marca 2024 roku gościliśmy w szkole siostrę Avilę Grycman ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Zakonnica - rodem z Czyżowic - przez 33 lata swojego życia pracowała w Japonii, a obecnie zajmuje się Referatem Misyjnym. Siostra spotkała się z wybranymi klasami i opowiedziała naszym uczniom o życiu w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz o misjach prowadzonych przez siostry w różnych częściach świata.
Jedynka dołącza tym samym do akcji "Polskie smyki dzieciom z Afryki". Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć akcję, prosimy o przynoszenie darów (środków higienicznych i opatrunkowych) do 12 kwietnia 2024 roku.
ks. Rafał Kilianek