Dawid Depta Laureatem Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu „W świecie roślin i zwierząt”.

W marcu i kwietniu w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się  Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „W świecie roślin i zwierząt”. W marcowych eliminacjach brało udział aż 360 uczniów z całego województwa śląskiego. Uczniowie mierzyli się z zagadnieniami z zakresu botaniki, zoologii, fizjologii i ekologii. Do drugiego etapu konkursu przeszło 36 uczniów w tym aż troje z naszego Liceum -  Dawid Depta z klasy 4c, oraz Hanna Adamczyk i Julia Pochcioł z klasy 3d. Nasi uczniowie w finale konkursu zmierzyli się z testem otwartym, a do ścisłego finału dotarł Dawid, który po rozwiązaniu zadań problemowych i ustnej części testu uzyskał tytuł Laureata V miejsca. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom, a Dawidowi życzymy powodzenia na Maturze! Opiekunem Dawida była pani Wiesława Strof, zaś Hani i Julii pani Aleksandra Gwoździk.