• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
Dawid Depta Laureatem Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu „W świecie roślin i zwierząt”.

W marcu i kwietniu w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się  Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „W świecie roślin i zwierząt”. W marcowych eliminacjach brało udział aż 360 uczniów z całego województwa śląskiego. Uczniowie mierzyli się z zagadnieniami z zakresu botaniki, zoologii, fizjologii i ekologii. Do drugiego etapu konkursu przeszło 36 uczniów w tym aż troje z naszego Liceum -  Dawid Depta z klasy 4c, oraz Hanna Adamczyk i Julia Pochcioł z klasy 3d. Nasi uczniowie w finale konkursu zmierzyli się z testem otwartym, a do ścisłego finału dotarł Dawid, który po rozwiązaniu zadań problemowych i ustnej części testu uzyskał tytuł Laureata V miejsca. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom, a Dawidowi życzymy powodzenia na Maturze! Opiekunem Dawida była pani Wiesława Strof, zaś Hani i Julii pani Aleksandra Gwoździk.

Back to top