31. I. 2017 r. nasza szkoła zgłosiła się do udziału w konkursie ,,Nie truj sąsiada", skierowanego do placówek oświatowych w ramach realizacji projektu pt. ,,Gmina z dobra energią ! Modelowa kampania edukacyjno - informacyjna na rzecz ograniczenia niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej"

realizowanej przez Zwiazek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego oraz firmę Planenergia Sp. zo.o. współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do realizacji na swoim terenie różnego rodzaju wydarzeń poruszających tematykę niskiej emisji, odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej itp., których celem jest kształtowanie swiadomości dzieci i dorosłych w zakresie ograniczenia niskiej emisji i propagowanie idei czystego środowiska, budownictwa energooszczędnego oraz technologii Odnawialnych Źródeł Energii, popularyzowanie wiedzy dotyczącej prawidłowej segregacji i recyklingu oraz poszerzanie świadomości szeroko rozumianej ochrony środowiska naturalnego.

Wpływ niskiej emisji na jakość powietrza, którym przychodzi nam oddychać nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.Na początek naszej kampanii informacyjnej zachęcam wszystkich uczniów jak i wszystkich rodziców do zapoznania się z wpływem zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie.

Przeczytaj w zakładce ZDROWIE !!! http://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/zdrowie/szczegoly,wplyw-na-zdrowie-pm10-pm25-bap-wwa,8.html