22 marca uczniowie klas II E oraz I G wzięli udział w dniu otwartym kierunku międzynarodowe studia polskie. Spotkanie z przedstawicielami uczelni odbyło się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

Pracownicy oraz studenci zaprezentowali kierunek i zachęcali do podjęcia nauki na Wydziale Filologicznym w Katowicach. Przede wszystkim zwrócili uwagę na interdyscyplinarny charakter studiów poświęconych kulturze polskiej widzianej w kontekście kultur regionów europejskich (śródziemnomorskiej, środkowoeuropejskiej, wschodniosłowiańskiej i bałtyckiej) i pozaeuropejskich (japońskiej, chińskiej i koreańskiej). W czasie trzyletnich studiów licencjackich student może wybrać jedną z trzech specjalności: kultura i komunikacja w biznesie, kultura i komunikacja w turystyce, kultura i komunikacja w dyplomacji. Później może kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych tematyce językoznawczej i medioznawczej. Klasa I G wzięła udział w zajęciach "Masakra! Co za tydzień! Potrzebuję resetu, by naładować akumulatory, czyli o wpływie techniki na zachowania językowe Polaków", prowadzonych przez pana dra Marcina Maciołka. Klasa II E wysłuchała natomiast prelekcji pani dr Aleksandry Kalisz pt. "Jedna czy wiele (tele)wizji? Świat przedstawiony wybranych programów w obliczu globalizacji".

Wizytę w Katowicach młodzież zakończyła zwiedzaniem nowoczesnego Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko bogaty księgozbiór, liczący ponad milion woluminów, lecz także zwiedzić podziemne magazyny biblioteki.

Organizatorem wycieczki była p. Joanna Kramarczyk, ponadto opiekę sprawowali: p. Dominika Duda, p. Marian Maćkowski i ks. Dawid Szpek.