• 75 LAT JEDYNKI
  75 LAT JEDYNKI
 • 75 LAT tworzymy historię
  75 LAT tworzymy historię
 • 75 LAT na scenie
  75 LAT na scenie
 • 75 LAT jesteśmy kreatywni
  75 LAT jesteśmy kreatywni
 • 75 LAT realizujemy pasje
  75 LAT realizujemy pasje
 • 75 LAT doświadczamy
  75 LAT doświadczamy
 • 75 LAT osiągamy sukcesy
  75 LAT osiągamy sukcesy
 • 75 LAT lubimy wiedzieć
  75 LAT lubimy wiedzieć
 • 75 LAT rozwijamy talenty
  75 LAT rozwijamy talenty
 • 75 LAT wracamy
  75 LAT wracamy
9 listopada 2017 r odbyła się X jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”. Nasi uczniowie jak zwykle licznie reprezentowali  Jedynkę, a uczeń klasy I F Karol Wasilewski utworem  ,,I found" grupy Amber Run zajął I miejsce. 

Konkurs, zorganizowany przez Branżową Szkołę I Stopnia w Radlinie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbył się na deskach sceny radlińskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne oraz językowe. W tym roku w konkursie wzięło  udział 33 wykonawców, którzy, zgodną opinią jurorów oraz gości, prezentowali niezwykle wysoki poziom artystyczny i językowy. Wykonawcy prezentowali utwory w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim a nawet czeskim.

Jubileuszową edycję konkursu uświetnił na początku występ Jakuba Blokesza- artysty rodem z Pszowa, który, jak wspominał, sam był kiedyś uczestnikiem tegoż konkursu. Obecnie zajmuje się śpiewem  i grą na gitarze profesjonalnie. Zachwycił uczestników kilkoma utworami ze swojej debiutanckiej płyty: „Lwów. Szkice Miejskie". 

Naszą „Jedynkę” reprezentowała najliczniejsza grupa wykonawców, bo aż 16: Paulina Pyszny z kl. III f, zespół z klasy III B w składzie  Roksana Ostojska, Kamil Wyjadłowski, Damian Reclik wraz z Dawidem Piechaczkiem z klasy IIg, Julia Rączka z kl. IIe, Natalia Maciejczyk z II f wraz  z zespołem Zuzanną Knopek z IIc oraz gościnnie z Zosią Podsiadło i Kubą Folwarcznym, Angelika Kotala z II h, z IIIa Karolina Wuwer  wraz z Ewą Duda,  Julia Grzebak z IIe z Dominiką Danek gościnnie, Ewa Nielaba z IIg, Alicja Koźlik i Karol Wasilewski z If oraz Julia Kubica z Id.

Laureatem konkursu został wspomniany Karol Wasilewski z If, drugie miejsce zajęła Paulina Pyszny z utworem ,,New York"- laureatka zeszłorocznej edycji konkursu. Trzecie przypadło w udziale Annie Dembowy, która wykonała utwór ,,I wanna Dance with Somebody".

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu z naszej szkoły zostali nagrodzeni wyróżnieniami. 

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałego talentu i życzymy dalszych sukcesów :-)

Back to top