• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
Na takie i podobne pytania odpowiadali uczniowie z całego województwa podczas kolejnego konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Katowicach. 

Tym razem tematem przewodnim były Niemcy. Naszą szkołę na etapie województwa reprezentowała drużyna z klasy IIa, która została wyłoniona 7 grudnia 2017 po zaciętej rywalizacji w sumie 9 drużyn z różnych klas. Oto relacja samych uczniów:

"13 kwietnia 2018 roku, po wcześniejszym wygraniu etapu szkolnego konkursu TURBOLANDESKUNDE, udaliśmy się do Katowic na etap wojewódzki. Braliśmy w nim udział już drugi rok z rzędu. Tematem konkursu była znajomość Niemiec w przeróżnych dziedzinach m.in. geografii, kultury, polityki. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:00. W oczekiwaniu na konkurs, który miał się rozpocząć o godzinie 13:30, braliśmy udział w różnych warsztatach, począwszy od języka angielskiego i hiszpańskiego, skończywszy na anatomii, gdzie mogliśmy przeprowadzić sekcję świńskiego oka.

Podczas konkursu odpowiadaliśmy na pytania w trzech kategoriach za jeden, dwa i trzy punkty, które mogliśmy wybrać według uznania. Niestety nie udało nam się przejść do kolejnego etapu, straciliśmy aż trzy punkty odpowiadając na jedno z pytań, za które nie uznano nam prawidłowej odpowiedzi, a naszym zdanie odpowiedź była poprawna.
Uważamy, że konkurs jest ciekawie zorganizowany, jednakże trzeba mieć szczęście w wybieraniu pytań, ponieważ niektóre odpowiedzi mogą okazać się banalne lub bardziej złożone. Każdy uczestnik otrzymał na koniec dyplom uczestnika oraz ogromną mapę Niemiec na pamiątkę. Za rok na pewno znów spróbujemy swoich sił."

Kacper, Łukasz i Bartek z klasy 2a.

Back to top