• 70 LAT JEDYNKI
  70 LAT JEDYNKI
 • 70 LAT ponad poziomy
  70 LAT ponad poziomy
 • 70 LAT kochamy wiedzieć
  70 LAT kochamy wiedzieć
 • 70 LAT tańczymy swoje
  70 LAT tańczymy swoje
 • 70 LAT wracamy
  70 LAT wracamy
 • 70 LAT doświadczamy
  70 LAT doświadczamy
 • 70 LAT świętujemy
  70 LAT świętujemy
 • 70 LAT pamiętają
  70 LAT pamiętają
17 uczniów JEDYNKI z klas II oraz III wyraziło gotowość do nawiązania kontaktu i systematycznego korespondowania w j. angielskim z uczniami z Chengdu w Chinach. Pierwsze listy dotarły do naszych uczniów:) 

Wiosną 2018 grupa młodzieży naszej szkoły brała udział w wymianie ze szkoła partnerską w Montpellier we Francji. Podczas pobytu polscy uczniowie uczestniczyli w International Forum zorganizowanym przez szkołę Jules Guesde dla wszystkich partnerów, z jakimi szkoła francuska prowadzi projekty wymian młodzieżowych. Udział w International Forum umożliwił polskim uczniom spotkanie z rówieśnikami z USA z Florydy, Chin, Egiptu, Hong-Kongu, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii czy Włoch. Uczniowie Jedynki mieli być może jedyną taką w swoim życiu okazję, aby  uczestniczyć w warsztatach i występach w takim wielokulturowym gronie. Jednocześnie narodził się pomysł nawiązania przyjaźni korespondencyjnej z grupą uczniów z Chin. Koordynatorki ze strony chińskiej i nasze nauczycielki, pani Iwona Grajner oraz Hanna Knopek, nawiązały po powrocie ze sobą kontakt i tak zebrano z końcem czerwca roku szkolnego 2017/2018 pierwszą chętną grupę uczniów. Są to: Sonia Pietrek, Zuzanna Marszolik, Wiktoria Kucza, Zuzanna Knopek, Wiktoria Bieniek, Adrianna Warzecha, Marcin Łukasik,  Patrycja Kermel, Maja Szarata, Oliwia Kwiecień, Weronika Kłosok, Anna Hejmej, Natalia Lubszczyk, Julia Rezner, Kinga Adamczyk, Natalia Oślizło oraz Nikola Oleś. 

O efektach naszej przyjaźni korespondencyjnej będziemy niebawem informować:)

Back to top